Güney Amerika kıtasının doğu kıyısında yer alan Uruguay batısında Arjantin, kuzeyinde Brezilya, doğusunda Atlas Okyanusu bulunan bir ülkedir. Yüz ölçümü bakımından Güney Amerika kıtasının en küçük ikinci ülkesi olarak bilinmektedir. Uruguay’ın yaş ortalaması oldukça yüksektir. En sağlıklı insanlar bu ülkede yaşar. Nüfusu ise yaklaşık 3.4 milyondur. Ülkede konuşulan resmi dil İspanyolca’dır. Uruguay’ın başkenti ise Montevideo’dur. Yaşanılacak en güzel ülkelerden biri olan Uruguay’da görülmesi gereken çok özel şehirler vardır.

Montevideo

Montevide
Montevide

Montevideo, ülkenin başkenti olmasıyla birlikte Uruguay’ın en büyük şehridir. Nüfusun yarısından fazlası bu şehirde yaşar. Avrupa şehirlerinden oldukça göç alır. Ilıman bir iklime sahip olan bu şehirde yıl boyunca sıcaklıklar 15 derece civarındadır. Bu şehre gidilecek en doğru zaman ise yaz aylarının yaşandığı Kasım ile Mayıs ayları arasındadır. Bu zamanlarda sıcaklıklar da oldukça yüksektir. Gezip görülmesi gereken yerler ise, Teatro Solis, Catedral Matriz, Palacio Taranco, Museo de Juan Zorrilla de San Ma, Memorial de los Detenios Desapaecidos, Museo Torres Garcia, Museo Municipal de Bellas Artes ‘Juan Manuel Blanes’, Museo de Gaucho de la Moneda’dır.

Colonia del Sacramento

Colonia Del Sacramento
Colonia Del Sacramento

Colonia ülkenin eski şehridir. Colonia bölümünün başkentidir. Uruguay’ın güneybatısında Rio de Plata nehri girişinde Buenos Aires’in karşısında yer alır. UNESCO tarafından dünya mirası ilan edilmiş bir şehirdir. Nüfusu yaklaşık olarak 22.000’dir. Karayolu ve botla bu şehre ulaşım sağlanır. Tarihi yapılar bakımından Colonia oldukça zengindir. Şehirde 8 tane de müze bulunur. Deniz feneri sayesinde bu şehri 360 derece görülebilir.

Salto

Salto - Uruguay
Salto – Uruguay

Bu şehir Uruguay’ın kuzeybatısında yer alır. Başkent olan Montevideo’dan sonra gelen en kalabalık ikinci şehirdir. Salto’nun nüfusu ise 104.000 civarındadır. Şehrin girişinde tarihi bir yapıt olan ve İlim Kapısı anlamına gelen La Puerta de la Sabiduria Anıtı bulunur. Salto’nun en büyük parkı ise Parque Solari’dir. Şehir merkezi tarihi ve iş dünyası bakımından hareketlidir. El Mirador adındaki bina şehrin en yüksek binasıdır. Salto’da enteresan yerler arasında sıcaklığı 38 derecede sabit tutulan termal havuzlar bulunur.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seks izle seks hikayeleri sex hikayeleri hd porno izle paply.org