Bütün bir yıl çalıştıktan sonra herkes iyi bir tatili hak eder. Ancak yüksek maliyet söz konusu olduğunda birçok kişi tatil planlarını erteleyebiliyor. Tatili tercih edenler ise zamanı ve birçok aktiviteyi kısarak maliyetleri minimuma çekmeye çalışıyor. Oysa birkaç püf noktaya dikkat ederek hem uygun fiyatlı hem de unutamayacağınız bir tatil yapabilirsiniz.

1- Erken rezervasyon yapın: Birçok uçak firması ve otel erken rezervasyon halinde yüksek indirimler uyguluyor. 4-5 ay önceden yer ayırtmanız bütçenize büyük katkı sağlayabilir. Üstelik kaliteli ve lüks oteller için de bu indirimler söz konusu. Erken rezervasyon ile yerlerin dolma riskini de yok etmiş olursunuz.

2- Yakın yerleri seçin: Tatil için yurt dışı ve yurt içinde oldukça fazla seçenek var. Bu nedenle tatil

3- Sadece otel tercihleri yapmayın: Lüks oteller çok imkan ve rahatlık sağlayabilir. Ancak tatil için kalınabilecek çok sayıda yer mevcut. Apart oteller, pansiyonlar hatta çadırlar da unutulmamalı. Bunlardan bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz. Böylece hem farklılık yapabilir hem de kalacak yeri ucuza getirebilirsiniz.

4- Farklı tatlar deneyin: Her şey dahil oteller çok sayıda yiyecek seçeneği sunabilir. Ancak bu tarz yerler fiyat olarak genellikle pahalıdır. Daha düşük bütçeli oteller tercih ederek yemek olarak da sokak lezzetlerini deneyebilirsiniz. Gittiğiniz yörelere ait farklı tatları daha uygun fiyata yiyebilirsiniz.

5- Para birimlerine göre tercih yapın: Yurt dışı tatili tercih edecekseniz iyi bir araştırma yapmalısınız. Para birimi olarak en uygun hangi ülke ise onu tercih edebilirsiniz. Böylece aynı paraya daha iyi bir tatil yapabilirsiniz.

6- Mümkün olduğunca az alışveriş yapın: Farklı yerlere gidildiğinde herkeste alışveriş yapma tutkusu oluşur. Ancak turistik yerlerde her şey daha pahalıdır. Hatıra için yerel dükkanlardan ve pazarlardan küçük ve ucuz eşyalar alabilirsiniz.

7- Grup halinde tatil yapmayı deneyin: Gerek aile gerekse birkaç arkadaş grubu ile tatil yapabilirsiniz. Böylece özellikle kalacak yer ve alışveriş masraflarını paylaşabilirsiniz.

8- Kişisel eşyalarınızı yanınıza alın: Şampuan, havlu, plaj malzemeleri gibi kişisel ihtiyaçlarınızı yanınızda götürün. Bu tür malzemeler tatil yerlerinde çok pahalıdır. Yanınıza bunları alıp çıkmak sizi ekstra masraftan kurtarır.

9- Bütçenizi iyi hesaplayın: Kredi kartı ile yapılacak alışverişleri minimuma indirin. Elinizdeki parayı belirleyebilir ve ona göre plan yaparak tatile çıkabilirsiniz.

10- Zamanı iyi ayarlayın: Özellikle mayıs-ağustos ayları arasında ve yılbaşı, sevgililer günü, bayram gibi özel günler her zaman daha pahalıdır. Bu nedenle sezon bitimi olan eylül- ekim aylarını tatil dönemi olarak tercih ederseniz hem çok daha ucuzua tatil yapabilir hem de sakinliğin tadını çıkartabilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seks izle seks hikayeleri sex hikayeleri hd porno izle paply.org