Dünyanın dört bir yanındaki gezginlerin ilgisini çeken,  Japonya’nın başkenti Tokyo. İster iş ister tatil amaçlı ziyaret ediyor olun, İmparatorluk Sarayı ve kiraz çiçeği ile süslenmiş tapınaklara bir göz atmak hoş bir deneyim olacaktır. Japonya için siyaset, kültür ve iş dünyasının beşiği olan Tokyo, sınırsız eğlence, alışveriş ve yemek alternatifi sunuyor.

Tokyo tren ve metro ile gezmek için elverişli olmakla birlikte yürüyüş yapmak için zamanınız varsa çok daha eğlencelidir. çünkü binlerce yerel motiflerle bezeli küçük sokaklar görebilirsiniz.

Meiji Jingu Tapınağı

Meiji Jingu Tapınağı
Meiji Jingu Tapınağı

Meiji Jingu, huzur ve sessizlik bulabileceğiniz güzel bir mekan. Günün ve yılın zamanlarına bağlı olarak kalabalık ya da sakin olabiliyor. Şansınız varsa, geleneksel Japon Şinto tarzı bir düğüne de tanık olabilirsiniz. Meiji Jingu’in çalışma saatleri güneş doğuşundan gün batımına kadar. Sabah 6 ya da 7’de kalkacak olursanız sabah erken bir ziyaret hoş bir deneyim olur.

Yoyogi Parkı

Yoyogi Parkı
Yoyogi Parkı

Meiji Jingu’un hemen yanındaki Yoyogi Parkı, bolca yeşil alana sahip ve yürüyüş, piknik, antrenman yapmak veya kuş gözlemciliği için harika bir yerdir. Parkın kuzeydoğu kısmında küçük bir kuş kutsal alanı vardır. Burada genellikle yerel öğrenci kulüplerini ve çeşitli hobi gruplarını da göreceksiniz. Yerel yaşantıyı gözlemlemek için güzel bir yer.

Tokyo İmparatorluk Sarayı (Imperial Palace)

Tokyo İmparatorluk Sarayı (Imperial Palace)

Tokyo İmparatorluk Sarayı, Edo Kalesi arazisinde yer almakta. Sarayın kendisi halka açık olmasa da (İmparatorluk ailesinin şu anki evidir), arazisi ve bahçeleri ziyarete açıktır.  Tokugawa döneminden sonra tasarlanan saray, yılın herhangi bir zamanında ziyaretçiler için müze kalitesinde sergiler ve manzara sunar. İmparatorluk Sarayı, Tokyo İstasyonu’ndan çok kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Sarayın kendisi 2 Ocak’ta (Yeni Yıl) ve 23 Aralık’ta (İmparatorun doğum günü) halkın ziyaretlere açıktır. Doğu Bahçeleri pazartesi, cuma günleri ve çoğu milli bayramda kapalıdır

Shinjuku Gyoen National Garden

Shinjuku Gyoen National Garden
Shinjuku Gyoen National Garden

Tokyo’nun en işlek bölgelerinden biri olan Shinjuku’nun merkezine kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan Shinjuku Gyoen, Shinjuku gökdelenlerinin arkasında yer alan güzel yeşil bir vaha. Bakımlı bahçelerini keşfe çıkın ya da Japonya’da favori bir bahar etkinliği olan kiraz çiçeklerinin arasında piknik yapan insanlarla beraber geniş çim alanda rahatlayın. Park pazartesi günleri ve yılbaşı tatillerinde kapalı ve küçük bir parka giriş ücreti var.

Shin Okubo Kore Kasabası

Shin Okubo Kore Kasabası
Shin Okubo Kore Kasabası

Kore sokak yemeğinden K-pop ürünlerine ya da otantik Bulgogi’ye (Kore sığır eti yemeği) kadar, Shin Okubo Kore Kasabası’nda çeşitli Kore lezzetleri ve renkleri bulacaksınız. Ayrıca Tokyo’nun bu bölümünde, Japon, Tay ve diğer Asya mutfak tarzlarının ilginç bir karışımını bulabilirsiniz. Shin Okubo istasyonuna giden JR Yamanote hattını veya Okubo istasyonuna giden JR Chuo hattını kullanarak Shin Okubo bölgesine ulaşabilirsiniz.

Shinjuku Golden Gai

Shinjuku Golden Gai
Shinjuku Golden Gai

Golden Gai, küçük barlar ve restoranlarla dolu büyüleyici küçük bir bölge. Shinjuku JR istasyonuna sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesindeki Golden Gai’ye yürüyüş yapmak, zaman içinde seyahat etmeyi ve kendinizi 70’li veya 80’li yıllardan kalma bir Japon filminin sahnesinde bulmanıza yol açacak. Buradaki küçük ara sokakları mutlaka ziyaret edin.

Ginca

Ginca
Ginca

Ginza birçok lüks mağazanın bulunduğu Tokyo’daki lüks alışveriş bölgelerinden biridir.  Birçok alışveriş ve yemek mekanıyla dolu olan Ginza, alışverişe çıkmasanız bile etrafta dolaşmak için eğlenceli bir alandır. Burada bulunan Chuo Caddesi haftasonları sadece yaya trafiğine açık olup araç trafiğine kapatılıyor.

Jindai-ji Tapınağı

Jindai-ji Tapınağı
Jindai-ji Tapınağı

Jindai-ji rahatlatıcı bir atmosfere sahip sessiz, güzel bir tapınaktır. JR Kichijoji istasyonundan kısa bir otobüs yolculuğu ile ulaşılabilen tapınağı ziyaret etmenin yanı sıra yakınlardaki büyüleyici Edo (eski Tokyo) tarzı yerel dükkanları ve kafeleri keşfedebilirsiniz.

Tokyo Metropolitan Jindai Botanik Parkı

Tokyo Metropolitan Jindai Botanik Parkı
Tokyo Metropolitan Jindai Botanik Parkı

Jindaiji Tapınağı’na oldukça yakın güzel bir park olan Jindai Botanik Parkı, etkileyici bir gül ve yıldız çiçeği bahçesinin yanı sıra çeşitli mevsimlik sergilere ev sahipliği yapmaktadır. İlkbaharda açan kiraz çiçeklerini görmek için de harika bir mekandır. Yetişkinler için bir park giriş ücreti var, ancak küçük çocuklar için ücretsiz.


Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.