Sri Lanka, tüm seyyahların çok sevdiği bir ülkedir. Gıcırtılı temiz plajlar, ağız sulandıran yiyecekler, yemyeşil bitki örtüsü ve tabii ki, bu ülkenin içerdiği tropikal cazibe merkezleriyle eşsiz bir coğrafya! Çoğunlukla en büyük çay üreticilerinden biri olmasına rağmen, bu arazinin sunabileceği bir çok şey var. Yani, Sri Lanka’da yapılacak çok havalı ve sıra dışı şeylere bir bakalım.

Sri Lanka Treninde Yolculuk

Bununla birlikte, bu yapılması gereken normal bir şey gibi görünebilir, ancak bunu küçümsemeyin. Sri Lanka’daki tren gezileri için durum böyle değil. Aksine, bu tren yolculukları görülmemiş bir deneyim sunuyor.

Bir trende ilerlerken, sizi güzel küçük köylere, şelalelere ve akıntılara, geniş çay tarlalarına, geniş bir ormana ve çok daha fazlasına götürecek muhteşem manzaralarla karşılaşacaksınız. Ayrıca sadece bu kadar değil, Sri Lanka’da bir tren yolculuğu oldukça uygun fiyatlara gelmektedir ve oldukça temiz bir seyahat deneyimi sunuyor.

Sri Lanka’da Girihadu Seya Tapınağını Ziyaret Edin

Sri Lanka’da yapılacak en havalı şeylerden biri. Sri Lanka’da muhtemelen en eski Budist tapınağı olan bir tepe tapınağı olan Girihadu Seya olarak bilinen antik tapınak. ‘Girihadu Seya’ tapınağının adı ‘kayaların üzerinde bir stupa’ anlamına gelir. (Stupa: Hindistan ve güney doğu Asya ülkelerindeki bir tapınak çeşididir) Tapınak, Sri Lanka’da ziyaret edilecek en karanlık noktalardan biridir. Ve bu yüzden bu tapınağı tropikal keşifleri sırasında sadece bir avuç turist gidiyor.

Sri Lanka’da Tuk-Tuk Sürmeyi Öğrenin

Muhtemelen, Sri Lanka’da yapılacak en sıra dışı şeylerden biri, bu baharatlı ülkede bir Tuk –Tuk sürmeyi öğrenmek. Yapmanız gereken tek şey, buradayken gezilmesi gereken bir yer olan Galle’yi ziyaret etmektir. Galle’de tam bir günlük Tuk-Tuk kursu var, bu yüzden kendinizi bir kursa kaydedip, tuk-tuk sürücüsü olabilirsiniz! Ayrıca, Galle kalesi gezmeniz gereken bir diğer güzergah olacağından denemenizi tavsiye ederiz.

Sri Lanka’daki En Yüksek Noktaya Tırmanın

Kirigalpoththa Dağı, Sri Lanka’daki en yüksek ikinci dağdır ve doğa ile aşırı derecede vahşi olmayı seven tüm kaya tırmanışını düşkünlerine açıktır. 2.388 metrelik muazzam bir yükseklikte, izole edilmiş yer, tırmanmak için onu en sıra dışı deneyimlerden biri yapar. Üç günlük yürüyüş, Horton Plains Milli Parkı’ndan başlıyor.

Vahşi Ormanda Oynayan Sri Lanka Filler’ini İzleyin

Sri Lanka’da Kaudulla Ulusal Parkı, Yala Ulusal Parkı, Uda Walawe Milli Parkı ve Minneriya Ulusal Parkı gibi birçok milli park bulunmaktadır. Her milli parkın sunabileceği çok şey vardır, ancak Filler’in açık havada oynaması gerçekten eşsizdir. Ve eğer bu devasa ve güzel memeliler izlemek için yeterli değilse, aynı zamanda vahşi kertenkeleleri, timsahları ve egzotik kuşları ya da diğer vahşi hayvanları seyredebilirsiniz.

Sri Lanka Vahşi Yaşamını Keşfedin

Sri Lanka, şaşırtıcı manzaralar ve şelaleler ve büyüleyici vahşi doğanın bir ülkesidir. Doğal Sri Lanka’yı keşfetmek tarif edilemez bir deneyimdir. En güzel şelalelerden bazıları arasında Baker’s Şelalesi, St Clair’s Şelalesi, Ramboda Şelalesi, Kirindi Ella vb. bulunmaktadır. Ayrıca ülkenin en ünlü sıra dışı yerlerinden biri olan Pidurangala Kayası’na da tırmanabilirsiniz. Ayrıca Pidurangala Kayası, Sigiriya Kayası’nı görmenizi sağlar.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seks izle seks hikayeleri sex hikayeleri hd porno izle paply.org