Karadeniz BölgesiRize

Rize – Ayder Yaylası Gezi Rehberi

Karadeniz bölgesine ait Rize ilinin Çamlıhemşin ilçesine bağlı olarak bilinen Ayder yaylası doğal anlamda ki zenginlikleri ile birlikte ilgi çekebilmektedir. Yeşilin doğa ile uyumunu ziyaretçilerine verebilen bir bölge olan Ayder yaylası yorgunluklarınızı atmanız için size de yardımcı olabilir. Karadeniz’ in en önemli özelliklerinden olan doğal ortamları ve yemyeşil yaylalarının güzelliğini tüm açıklığı ile birlikte burada siz de keşfedebilirsiniz. Stresli hayatınızdan arınıp bir süre dinlenmek ve kendinize gelmek istiyorsanız doğal ortam arayışınız var ise Ayder yaylası kesinlikle önerilebilir.

Yeryüzünün cennet köşelerinden gösterebileceğimiz Ayder yaylası sizinde tercihleri arasında olabilir. Burada ki göreceğiniz doğal ortam karşısın da kendinizi alıkoyamayacak ve kesinlikle oldukça fazla tutkunuz haline gelebilecek. Doğal zenginlikleri bakımından zengin olan Ayder yaylasında ki şelaleler özellikle de keşfedilebilecek doğal ortamlar arasında yer almaktadır.

Ayder yaylası turizm merkezi olarak ilan edilerek ziyaretçilerini yıl boyunca çekebilmektedir. Konaklama tesisleri bakımından da son derece gelişen bu yayla  son dönemler de ziyaretçilerini memnuniyetini sağlayabilmektedir. Burada ki ahşap evlerin doğallığı ile birlikte her şeyi doğal olarak burada siz de ziyaret edebilirsiniz. Yöreye uygun olan lezzetleri burada ki ziyaretleriniz de rahatlıkla tadabilirsiniz. Siz de yorucu hayatınızdan şikâyetçi iseniz ve kendinizi yenilemek için doğal bir tatil arıyorsanız size önerilerimiz arasında Ayder yaylası bulunmaktadır.

Ayder yaylası ilk olarak 1987 yılında turizm merkezi ilan edilmiş ve 1994 yılında da Milli Park olarak adlandırılmıştır. Burada ki zengin kaplıca alanları da ziyaretçilerini ilgisini çekebilmektedir. Ayder yaylasında popüler olan Kaplıcalar belli şifaları ile ziyaretçilerini beklemektedir. Burada doğal sporlar yapabilirsiniz. Dağcılık ve yürüyüş gibi seçenekleri değerlendirerek kendinizi doğal ortama bırakabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı onaylı da olarak açılan burada ki Kaplıca tesisleri yörenin tercih sebepleri arasında yer alabilmektedir.

Doğa harikası bir yer olarak son dönemde yerli ve yabancı olarak ziyaretçi artışı olan Ayder yaylası Türkiye genelinde bilinen en doğal ortama ve zenginliklere sahip bir bölge olarak gösterilebilir. Doğal tabiat olarak Ayder yaylasını kendini doğal ortama bırakmak ve kendini yenilemek isteyenler için oldukça fazla ilgi görebilecek bir yerdir. Kesinlikle Karadeniz’ de önerilen doğal ortamlardan olan Ayder yaylası sizin de tercihiniz olabilir.

Ayder yaylası konaklama tesisleri, pansiyon

Bölge de bulunan 9 Otel, 4 Butik Otel, 2 Apart Otel, 1 Dağ evi,1 Tatil Oteli, 1 Pansiyon hizmeti ile birlikte rahatlıkla ziyaretiniz de konaklamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Burada ki bazı konaklama tesisleri şu şekilde incelenebilir.

Ayder yaylası’ na nasıl gidilir, nerede, ulaşım araçları

Rize Çamlıhemşin ilçesinde yer alan bu yaylaya ulaşım için karayolunu kullanarak Rize’ den itibaren rahatlıkla merkezden kalkan otobüsleri kullanarak ve özel araçlarınızı kullanarak gidebilirsiniz. Yol haritasını aşağıda ki haritadan rahatlıkla inceleyebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı