Montserrat’a seyahat edecek olan yolcular için vize almak zorunludur. Tüm pasaport tipleri için vize gereklidir. Seyahat sağlık sigortası opsiyoneldir. Montserrat’nın İngiltere’ye bağlı bir ada olması nedeniyle gereken tüm evraklar İngiltere vizesiyle aynıdır ve başvurular İngiltere’nin diplomatik temsilciliklerine yapılabilmektedir.

İrlanda kıyılarına olan benzerliği dolayısıyla ‘Emerald Isle of the Caribbean’ deyimiyle anılan yemyeşil kıyılara sahip olan ve tropikal iklimin hakim olduğu Montserrat volkanik adalar, dağlık araziler ve küçük kıyı ovalarından meydana gelmektedir. Yıl boyu hüküm süren tropik iklimden dolayı yılın herhangi bir zamanı Montserrat’ya seyahat etmek için uygundur. Ancak Aralık’tan Haziran’a kadar olan zaman dilimi adaya seyahat için en ideal zamandır. Bunun nedeni yılın en sıcak dönemi olması ve bu zaman diliminde henüz kasırga sezonunun başlamamış olmasıdır. Denizden dağlara karşı gelen sürekli esinti yani meltem nedeniyle ortalama sıcaklıklar genel olarak 24° C ile 31° C arasında seyreder.

Birçok ada gibi nadir bitki ve hayvan türlerine ev sahipliği yapan Montserrat’da kuş ve kaplumbağa gözlemleri, tırmanma, balık tutma ve dalış yapılabilecek etkinlikler arasındadır. Kriket, sörf, basketbol, futbol ve atletizm ülkedeki popüler sporlardandır. Adada gezmeye değer çok sayıda turistik yer de mevcuttur.

Volkanik ada olması dolayısıyla Montserrat’da güvenli ve tehlikeli olarak belirlenmiş bölgeler vardır. Adanın güneyi riskli bölgedir ve volkanizma neredeyse tahmin edilemeyen doğa olaylarından olduğu için volkanik arazilerde kısıtlamalara uyulması şarttır.

Büyüleyici doğal güzelliğiyle Montserrat adası dünyada görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seks izle seks hikayeleri sex hikayeleri hd porno izle paply.org