Messina Nerede

Birçok İtalyan kentine kıyasla yabancılar tarafından daha fazla ziyaret edilen Messina önemli bir liman kentidir. Ticari hayatı, coğrafi konumu ve diğer özellikleri ile ilgi gören bu kent turistik olarak da değerlendirilir. Messina, nüfusu ve kültürel yapısı ile dikkat çekici bir şehirdir.

Coğrafi olarak Sicilya Adası’nda bulunan, İtalya ana karasının güney batısında yer alan Messina, bu adadaki en büyük üçüncü kenttir. Sicilya’nın kuzeydoğusunda kalan, ada ile İtalya ana karasını ayıran Messina Boğazı’nın hemen batısında konuşlanan kente ulaşım feribotlar ile sağlanır. İki karayı birbirine bağlayacak olan uzun bir köprü ise proje aşamasındadır.

Messina Nufüs

Kent merkezinde yaklaşık olarak 300.000 kişi yaşarken metropolün tamamının nüfusu 1 milyona yakındır. Bu nedenle Messina kalabalık bir kent niteliği kazanır.

Messina Ekonomi

Ekonomisinin temel direğini Messina Limanı oluşturmakla birlikte, askeri teçhizat ve donanım açısından çoğu sevkiyat bu limandan gerçekleştirilir. Bu nedenle Messina Limanı’nın jeopolitik önemi de yüksektir. Messina genelinde geçim kaynaklarının ilk sıralarında liman ticareti ve tershanelerdeki gemi ile tekne yapımlarına bağlı işler bulunur. Kent ekonomik olarak güçlü bir durumdadır.

Messina İklim

Messina aynı zamanda önemli bir tarım merkezidir. Kentin etrafındaki tarım arazilerinde Akdeniz ikliminin etkisi ile pek çok narenciye türü yetişir. Yetiştirilen mahsüller İtalya’da kullanıldığı gibi ihraç da edilir. Bağcılık da icra edilen kırsal alanlarda şarap üreticiliği genel olarak gözlemlenebilir. Bu şekilde İtalya ekonomisine de büyük katkı sağlanır.

Diğer yandan Messina’nın ilgi çekici bir turist kenti olması da kentin kültürünü ve ekonomisini etkiler. Gerek İtalya içinden, gerek yurt dışından çok sayıda turist yaz tatilleri için bu bölgeyi tercih eder.

Tarihi açıdan eski kiliseler ve kale burçları gezilip görülebilir ve bazı küçük çaplı savaş müzeleri ziyaret edilebilir. İtalyan Donanması’nın kalbi de Messina’dadır. Deniz kuvvetleri bu kenti etkin şekilde kullanır ve pek çok askeri eğitim ve çeşitli faaliyetler Messina açıklarında yapılır.

İklim olarak kışları ılık ve zaman zaman yağışlı bir hava etkisi görülürken, yazın ise gayet sıcak ve kurak bir havadan söz edilebilir. Nem oranı da yüksektir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seks izle seks hikayeleri sex hikayeleri hd porno izle paply.org