Bir Güney Avrupa ülkesi olan Malta Akdeniz’in ortasında, yedi adadan oluşan bir takımada devletidir. Ülke, nüfus olarak Avrupa’nın en küçük devletidir.

Malta için turizm çok önemlidir. Ülke ekonomisi turizm üzerine kuruludur. Turizm dönemi ada nüfusu üç katına kadar çıkar. Malta Akdeniz ikliminin etkisi altında olan bir ülkedir. Ülkede yaz dönemleri neredeyse hiç yağış görülmez. Malta’ya gitmek için en uygun dönem Mayıs ve Eylül ayları arasıdır. Fakat Temmuz ve Ağustos aylarında hava sıcaklıkları fazla olduğu için dikkat edilmesi gerekir. Ekim ayları ise kısmen yağışlı geçer. Malta ve Türkiye arası saat farkı 1 saattir. Malta Türkiye’ye göre 1 saat geridedir. Malta’ya gitmeden önce yaşanabilecek sağlık sorunlarına önlem olması açısından herhangi bir aşı yaptırmaya gerek yoktur.

Malta hükümeti ülkeyi ziyaret edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize ister. Ülkeye girişlerde Schengen vizesi gereklidir. Vize işlemleri Malta Konsolosluğu’ndan gerçekleştirilir. Ülkeye gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından hususi, diplomatik ve hizmet pasaportu bulunanların Malta’ya seyahatlerinde 90 ikamet gününü aşmamaları şartıyla Malta vizesi istenmez. Malta Konsolosluğu vize başvuru öncesinde Malta’ya seyahat edeceklerin pasaportun geçerlilik süresinin seyahat dönüş tarihinden sonra en az 3 ayı kapsayacak sürede olmasını zorunlu tutar. Vizenin basılması için pasaportta en az 2 sayfa boş alan olmalıdır.

Türkiye’den Malta’ya gitmek için kullanılacak en rahat ve kısa yol hava yolu ile seyahat etmektir. Malta’nın başkenti La Valette’da uluslararası havaalanı bulunur. Türkiye’den Malta’ya çeşitli hava yolu firmalarına ait direkt uçuşlar bulunur. Direkt uçuşlar pazartesi ve perşembe günleri gerçekleştirilir. Yolculuk süresi yaklaşık 2 saat 10 dakikadır. Malta’ya aktarmalı olarak Bulgaristan üzerinden de uçuşlar düzenlenir. Aktarmalı uçuşlarda yolculuk süresi yaklaşık 4 saat sürer.

Türkiye’den Malta’ya seyahatte tercih edilecek ikinci yöntem ise deniz yolu yolculuğudur. Türkiye’den Akdeniz gemi turları aracılığıyla Malta’ya ulaşım sağlanır. İtalya, Tunus, Fransa, İspanya sahillerini içeren Batı Akdeniz turlarında Malta’yı da tur kapsamına alan geziler bulunur.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seks izle seks hikayeleri sex hikayeleri hd porno izle paply.org