Ülkemizden Kuzey Avrupa ve Baltık Ülkeleri’ne seyahat etmek isteyen çok sayıda kişi vardır. Bu ülkeler içinde en çok dikkat çekenlerden biri de Letonya’dır. Letonya’ya nasıl gidilir?

Hava yolu ile: Ülkemizden Letonya’ya giderken en çok hava yolu seçeneği kullanılır. Özellikle İstanbul üzerinden direkt olarak Letonya’ya uçuşlar bulunur. Bu uçuşlar pek çok hava yolu şirketi ile gerçekleştirilebilir. İstanbul’dan Letonya’nın başkenti Riga’ya uçak ile gidildiğinde yolculuk yaklaşık olarak 3 saat sürer. Bileti önceden ayarlamak uygun fiyata alabilmeyi sağlar.

Letonya
Letonya

Kara yolu ile: Her ne kadar pek fazla tercih edilmese de, Letonya’ya gidiş için kara yolu da kullanılır. Toplu taşıma araçlarını tercih edecek olan yolcular, ülkeler arasında birkaç farklı otobüs ya da dolmuş seçeneğini değerlendirmek zorundadırlar. Gerek bu araçlar ile, gerek ise kendi aracı ile seyahat edecek olan yolcuların temel anlamda iki ayrı güzergahı vardır. Bunlardan ilki doğu Avrupa toprakları üzerinden Beyaz Rusya’dan da geçerek ilerlemek mümkün iken, diğer yolda ise orta Avrupa ülkeleri ve Polonya üzerinden Litvanya – Letonya bölgesine ulaşılabilir. Her iki güzergahın da başlangıç noktası Bulgaristan’dır. Kapıkule Sınır Kapısı’ndan Bulgaristan’a, buradan da sırası ile Romanya, Ukrayna, Beyaz Rusya ve Letonya’ya ulaşım sağlanabilir. Orta Avrupa ülkeleri tercih edilecek ise Bulgaristan üzerinden Sırbistan, Macaristan, Slovakya, Polonya, Litvanya ve Letonya güzergahı takip edilebilir. Schengen vizesi dolayısı ile söz konusu ülkeler arasında geçiş problemi yaşanmaz. Shengen uygulamayan Beyaz Rusya ve Ukrayna gibi ülkelerde ise zaten Türk vatandaşları vize uygulamasına tabi değildir. Bu nedenle her iki güzergahta da Schengen vizesi seyahat için yeterli olacaktır.

Deniz yolu ile: Letonya bir Baltık Ülkesi olsa da ülkemizden Baltık Denizi’ne yolcu taşımacılığı için doğrudan bir seyahat şekli bulunmamaktadır. Bundan dolayı da söz konusu ülkeye deniz yolu ile ulaşım mümkün değildir.


One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seks izle seks hikayeleri sex hikayeleri hd porno izle paply.org