Kışın en güzel yanlarından biri de karın tadını doyasıya çıkardığımız kayak tatilleri. Her sene yüzlerce insanın akın ettiği Uludağ, Kartalkaya, Erciyes, Kartepe ve Palandöken gibi bölgelerden birinde keyifli bir kayak tatili planlıyorsanız listemize mutlaka göz atın. İşte kayak tatiline gitmeden önce yanınıza almanız gereken 5 şey…

1-Kayak Kıyafetleri

Kayak Kıyafetleri
Kayak Kıyafetleri

Kayak yaparken ıslanmamanızı ve üşümemenizi sağlayacak, özel olarak tasarlanmış, su geçirmeyen kar kıyafetleri giymeniz gerekir. Bunun için yanınıza kar montu, kar tulumu ya da kayak pantolonu, şişme kar yelekleri, kalın kazaklar ve sweatshirtler almayı sakın unutmayın.

2-Kar Botu

Karda kayıp çeşitli sakatlanmalara yol açmamak, ayaklarınızı sıcak tutmak için bir çift kar botuna mutlaka ihtiyacınız var. Bu botlar klasik botlardan farklı olarak daha rahat, daha korunaklı. Ayrıca karlı, buzlu, ıslak zeminde de kaymıyorlar.

3- Kalın Çorap, İçlik ve Diğer Aksesuarlar

Kar merkezlerinde eksilerin altında seyreden sıcaklıklar kar kıyafetleri ile ısınmanızı zorlaştırır. Bunun için yanınıza kalın yün çoraplar, yün içlik almalısınız. Sıcak tutma özelliğine sahip polar kumaştan içlikler daha iyi korunmanızı sağlar. Eldiven, bere, boyunluk ve kask da kayak tatilinizde en çok ihtiyaç duyacağınız aksesuarlar arasında yer alır. Kayma esnasında gözünüzü güneş ışınlarından korumak ve kar ya da rüzgardan sakınarak daha rahat görmek için yanınıza bir adet kar gözlüğü de alabilirsiniz.

4- Koruyucu Cilt Bakım Ürünleri

Vücudunuzu ısıtacak, düşüp yaralanmanızı ya da ıslanmanızı engelleyecek kıyafet ve aksesuarlarınız hazırsa, bavulunuza cildinizi soğuk havadan koruyacak bakım ürünlerini eklemeye başlayabilirsiniz. Soğuk hava, rüzgar ve güneşin cildinizi kurutup yakmaması için yanınıza içerisinde güneş koruyucusu da bulunan bir nemlendirici almayı ihmal etmeyin. Soğuktan kuruyan elleriniz için ekstra nemlendiricili bir el kremi ve tüm gün yorulan ayaklarınız içinse yine yoğun nemlendiren bir ayak kremini de bavulunuza eklemelisiniz.

5- Eğlencenizi İkiye Katlayacak Elektronik Aksesuarlar

Son olarak bavulunuza tatil boyunca ve kayarken eğlencenizi ikiye katlayacak elektronik aksesuarlarınızı ekleyebilirsiniz. Selfie çubuğu, fotoğraf makinesi, kayarken müzik dinlemenize yardımcı olacak bir kulaklık kayak tatili için yanınıza almanız gereken temel aksesuarlar arasında.

Satın alacağınız ya da kiralayacağınız kıyafetleriniz, sıcacık tutan aksesuarlarınız, cildinizi koruyacak cilt bakım ürünleriniz ve elektronik aksesuarlarınız ile artık kayak tatiline hazırsınız!


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seks izle seks hikayeleri sex hikayeleri hd porno izle paply.org