Başkenti Portgorica olan Karadağ, Avrupa kıtasının güneydoğusunda yer alan ülkelerden bir tanesidir. Ülke genel olarak uygun fiyata tatil olanağı sunar.

Karadağ’a gitmek için hava yolu seyahati ya da kara yolu seyahati yapılır.

Hava yolu: Karadağ’a gitmek için en hızlı ve rahat seyehat hava yolu aracılığı ile gerçekleştirilir. Karadağ’da iki tane havaalanı vardır. Bunlardan ilki Tivat’tadır. Tivat Havaalanı ülkenin en büyük havaalanı olma özelliğine sahiptir. Bir diğer havaalanı ise başkent Podgorica’dadır. Pordgorica Havaalanı Tivat Havaalanı’na göre daha modern bir yapıya sahiptir.

Türkiye’den Karadağ’ın başkenti Podgorica’ya direkt uçuş seferleri mevcuttur. Seferler İstanbul’dan gerçekleştirilir. İstanbul ve Podgorica arası uçuş süresi ortalama 1 saat 45 dakika olarak hesaplanır. Karadağ’a aktarmalı olarak da gidilebilir. Aktarmalı yolculuklarda uçuş süresi uzarken bilet ücreti daha uygun olur. Aktarmalı uçuş seferleri İstanbul üzerinden ülkenin ikinci havaalanı olan Tivat’a gerçekleştirilir. Şehre ulaşmak için Roma ve Belgrad üzerinden aktarma yapılır. Havaalanında şehir içine toplu taşıma, taksi ya da araç kiralayarak gidilir.

Kara yolu: Karadağ’a giderken tercih edilen bir diğer seyahat şekli kara yolu ile gerçekleştirilir. Türkiye’den Karadağ’a giderken iki seçenek vardır. Kara yoluyla Türkiye’den Karadağ’a Yunanistan ya da Bulgaristan üzerinden gidilir. Türkiye ve Karadağ arası mesafe 1849 kilometredir. Bu da yol durumu ve molalarla birlikte ortalama 1 buçuk günün yolda geçmesi anlamına gelir.

Karadağ ülkeyi ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemez. Bu uygulamadan yaralanabilmek için ülkede kalış süresinin en fazla 90 gün olması gerekir.

Karadağ’a gitmek için en uygun dönem Mayıs ve Eylül ayları arasıdır. Çünkü bu aylarda hava sıcaklık değerleri mevsim normallerinde seyrettiği için denize girmek ve gezmek için uygundur. Karadağ’ın kış sezonu da turizm açısından yoğunluğun yaşandığı dönemlerdendir. Ülkeye kış turizminde kayak yapmak amacı ile gidenler için en uygun dönem ise Aralık ve Mart ayları arasıdır.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seks izle seks hikayeleri sex hikayeleri hd porno izle paply.org