Orta Avrupa’da bulunan İsviçre denize kıyısı olmayan bir ülkedir. Alp Dağları’nın çevrelediği ülkenin komşuları Almanya, Fransa ve İtalya’dır. İsviçre yaşam koşulları itibariyle dünyada yaşanabilecek en rahat ülkelerin başında gelmektedir. Dünyada en güvenli ülkeler arasında gösterilmesi nedeniyle birçok önemli resmi ve iş toplantılarına ev sahipliği yapmaktadır. Gelişmiş bir ülke olmasının yanında gezilip görülmesi gereken birçok doğa güzelliği ve şehirleri de vardır.

Zürih

Zürih

İsviçre’nin en büyük ve önemli şehridir. Dünya finans şirketleri ve sigorta şirketlerinin yoğun olarak bulunduğu yerdir. Bu nedenle yatırımların burada yoğunlaşması nedeniyle şehir turizm için de son derece uygun hale gelmiştir. Zürih’e gelenler öncelikle Zürih Gölü’nün eşsiz manzarasında şehri izlemektedir. Fraumünster Kilisesi tarihi ve mimari yapısı nedeniyle yabancıların oldukça ilgisini çekmektedir. Botanischer Parkı’ndaki botanik bahçede nesli tükenmekte olan binlerce bitkiyi gözlemleme imkânı vardır. Grossmünster Katedrali’nin kuleleri ise şehrin sembolü haline gelmiştir. Kunshaust Müzesi dünyanın birçok eserini içerisinde barındırmaktadır. Zürih’e yakın kayak tesislerinde kayak yapmak ise tatilciler için güzel bir alternatiftir.

Cenevre

Geneva, Switzerland
Geneva, Switzerland

Cenevre, dünyadaki sayılı büyük ve önemli göllerden olan Leman Gölü’nün hemen çevresinde kurulmuş bir şehirdir. Cenevre, sanatçıların yoğun yaşadığı bir şehirdir. Şehir her ne kadar pahalı da olsa refah seviyesi yüksek bir halkı olduğu için sanat yapmaya uygundur. Şehir gezisine ilk önce Leman Gölü etrafında gezinti ile başlanabilir. Bundan sonra St. Pierre Katedrali’ne doğru yola çıkılabilir. Cenevre’nin sembolü haline gelen Jet d’Eau Fıskiyesi görsel olarak muhteşem bir seyir ortaya çıkarmaktadır. Çok yükseğe su fışkırtması izleyenlerin ilgisini çekmektedir. Blanc Köprüsü de görülmeye değer bir başka noktadır.

Basel

Basel, Switzerland
Basel, Switzerland

Ülkenin sanatsal ve kültürel anlamda en güzel şehridir. Tarihi yapılar Basel’i adeta bir açık hava müzesi haline getirmektedir. Basel Manastırı, tarihi ve mimari yapısı nedeniyle ziyaretçilerinin oldukça ilgisini çekmektedir. Ren Nehri’nde yapılacak bir turla şehri keşfetmek mümkün olacaktır. Tinguely Müzesi ziyaretçilerine birçok farklı eseri sunmaktadır. Basel hayvanat bahçesi de oldukça çeşitlii hayvab türlerine ev sahipliği yapmaktadır.

İsviçre’ye bahar ve yaz aylarında gitmek daha uygundur ancak Alpler nedeniyle kayak turizmi için kışın da uygundur.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seks izle seks hikayeleri sex hikayeleri hd porno izle paply.org