Antalya  – Finike

Antalya’ ya bağlı bir ilçe olan Finike turizm merkezi olarak dikkat çeken özelliklere sahiptir. Akdeniz’ in en güzel özelliklerini sizlere de sağlayabilecek olan Finike tatiliniz de her zaman listeniz de yer alabilir. Keşfedilmesi ve gezilip görülmesi gereken mekanlarından olan ve yaz tatilinizi renklendirecek özelliklere sahip bir mekan olan Finike size de tatiliniz de rahatlık sağlayabilir. Antalya’ nın Batı yakasında ki Finike ilçesi turistlik açıdan birçok zenginliğe sahip mekanlardandır.

Doğal bir mekan olması ile birlikte burada göreceğiniz tatil fırsatları ile birlikte sürekli olarak gelmek isteyebileceğiniz tatil yerleri arasında sizlere de gösterebileceğimiz bir yaz tatil mekanı olarak Finike bilinmektedir. Finike tatil mekanı olmasının yanı sıra tarihi anlamda da gezilip görülebilecek birçok mekana sahiptir. Aşağıda ki mekanlar tatiliniz de Finike’ de görebileceğiniz mekanlardandır.

Arykanda Antik kenti

Finike ile Elmalı arasında yer alan tarihi bir miras olması ile keşfede ilmesi gereken yer özellikleri taşıyabilmektedir. Bey dağları yamaçların da kurulan bu antik kent sizinde ilginizi çekecek olan özel mekanlar arasında yer alabilir.

Apollonia Antik kenti

Kaş ve Finike arasında yer alan bir antik kent olan Apollonia turistlik anlamda ilgi gören mekanlardandır. Burada ki ziyaretleriniz de tavsiye edilen gezilip görülmesi gereken yerlerdendir.

Suluin Mağarası

Finike Asya kıtasına en derin olarak bilinen mağaraları arasında gösterilebilmektedir. Sarkıt ve dikitleri ile birlikte burada ki güzellikleri görmeniz tavsiye edilmektedir.

Gökliman koyu

Doğal güzellikleri ile birlikte gözde tatil mekanı olan Finike’ de ki Gökliman koyunu tercih edebilirsiniz.

Antalya Finike’ ye nasıl gidilir, ulaşım, yol haritası

Antalya’ dan itibaren Ankara’ ya rahatlıkla gidebilirsiniz. Antalya havaalanından itibaren Finike 141 km’ lik bir mesafeye sahiptir. Otobüs yolcukları ile birlikte buraya rahatlıkla birçok yerden ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seks izle seks hikayeleri sex hikayeleri hd porno izle paply.org