Afrika’nın kuzeyinde bulunan Fas’ın başkenti Rabat’tır. Ülke Afrika kıtasında yer almasına rağmen Afrika Birliği’ne üye olmayan tek ülkedir.

Fas’ın kuzey kısmı ve dağlık bölgelerinde Akdeniz iklimi hakimdir. Bu bölgelerde yazları sıcak kış ayları ise ılık geçer. Ülkenin iç kesimleri çöl iklimi etkisi altındadır. Fas’a gitmek için en uygun dönem ise ilkbahar ve sonbahar aylarıdır.

Kazablanka ülkenin en büyük kentidir. Kente İstanbul’dan pek çok hava yolu firmasına ait direkt uçuş vardır. Uçuşların şehre varış süresi ise yaklaşık olarak dört buçuk saattir. Ülkenin başkenti Rabat’a ise direkt uçuş bulunmaz. Kente aktarmalı olarak gelinir. Aktarma süresi ise 4-6 saat olarak hesaplanır.

Fas’ın ilk başkenti olan Marakeş’e ülkemizden direkt uçuş bulunmaz. Şehre Avrupa aktarması yaparak gidilebilir. Marakeş şehri çöl ikliminin hakim olduğu alandadır. Bunun için kente gitmek için en uygun dönem sonbahar aylarıdır. İlkbahar aylarında çöl fırtınası oluşma riski vardır.

Medina- Fas
Medina- Fas

Fas’ta şehirler arası ulaşım çoğunlukla trenler vasıtasıyla sağlanır. Ülke kara yoları ise oldukça düzenlidir. Kara yolu seyahatlerinde ülkenin güzelliklerini görme fırsatınız artar.

Fas seyahatlerinde yemek yenilen yerlere dikkat etmek gerekir. Ülkede hijyen koşulları bazı yerlerde tam manasıyla sağlanmaz.

Güvenlik açısından ülkede fazla sorun yaşanmaz. Ülkeye gitmeden önce tifoya karşı önlem almak gerekir. Günaşırı olarak 4 kere ağızdan alınan kapsül hastalıktan korunmanıza yardım eder. Antibiyotik almak hastalıktan korunmak için yeterli değildir.

Fas, Türk vatandaşlardan vize almayan ülkelerden birisidir. Sadece pasaport kullanarak ülkeye giriş yapılır. Ülkeye gitmek için en rahat ve kısa süren seyahat biçimi hava yollarıyla olandır. Fas’a ülkemizden direkt uçuşlar bulunur. Direkt uçuşla ülkeye varış süresi 5 saattir. Ülkeye Avrupa şehirlerinden aktarmalı olarak da gidilebilir. Fakat aktarmalı uçuşlar ücret olarak daha uygun fiyatlara denk gelse de vakit kaybına neden olur.

Fas’a deniz yolunu kullanarak gitmek de mümkündür. Bunun için programında Fas olan bir yolcu gemisi tercih edilebilir. Ülkeye İspanya limanlarından feribot aracılığı ile de gidilir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seks izle seks hikayeleri sex hikayeleri hd porno izle paply.org