1971-1997 yılları arasında Zaire olarak adlandırılan Demokratik Kongo Cumhuriyeti Afrika kıtasının orta bölümünde yer alan bir ülkedir. Başkenti Kinşasa, resmi dili Fransızca olan bu ülkeye kara, deniz ve hava yolu ile ulaşım sağlanabilir.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti nüfus olarak Afrika kıtasının en büyük 4. ülkesidir. Bunun yanı sıra Afrika kıtasının en büyük 2. nehri olan Kongo nehrini de içinde barındırır. Tropikal iklime sahip olan ülke sıcak ve nemli bir havaya sahiptir. Dağlık alanları ise kuru ve serindir. Dünyada fırtınanın en sık görüldüğü ülkelerden olamn Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ne gitmek için en uygun zaman Nisan – Ekim ayları arasıdır.

Demokratik Kongo Cumhuriyetine gitmeden 10 gün önce mutlaka sarı humma aşısı yaptırılması ve kişinin aşı karnesini yanında taşıması gerekir. Bunun yanı sıra nakit paranın ülkeye gitmeden önce yerel para birimi olan Kongo frankına çevrilmesi gerekir, çünkü Kongo frankının ülke dışına çıkarılması veya başka bir para birimine dönüştürülmesi yasaktır. Ayrıca ülkede kamu alanları, havalimanı gibi yerlerde fotoğraf çekilmesi yasaktır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ne olan ziyaretlerinde vize almaları gerekir. Vize başvuruları Kongo Demokratik Cumhuriyeti İstanbul Fahri Konsolosluğu’na yapılır.

Havayolu: Ülkemizden Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nin başkenti Kinşasa’ya direkt uçuş bulunur. Aynı zamanda daha uygun bütçeli olan Fas, Belçika, Fransa ve İsviçre aktarmalı uçuşlar da tercih edilebilir. Uçuş süresi ortalama olarak 8 saattir ve İstanbul-Kinşasa arası karşılıklı olarak haftada 5 sefer bulunur.

Denizyolu: Denizyolu ile kargo taşımacılıgı için Demokratik Kongo Cumhuriyeti Matadi limanına yapılan seferler vardır, ancak deniz yoluyla yolcu taşımacılığı fazla yaygın değildir. Bir başka alternatif olarak deniz yolu ile Tanzanya Darüsselam’a gidilerek buradan karayolu veya havayolu ile Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ne geçilebilir.

Karayolu: Özel araç ile de Kongo Demokratik Cumhuriyeti’ne gidilebilir. Ancak yol çok uzun olduğundan (9245 km) ve geçilmesi gereken birçok ülke olduğundan, kara yolu fazla tercih edilen bir ulaşım yöntemi değildir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seks izle seks hikayeleri sex hikayeleri hd porno izle paply.org