Batı Avrupa’da bulunan bir ülke olan Belçika, 10 milyon 800 bin kişiyi barındıran ve çok kültürlülüğün gün yüzüne çıktığı bir ülkedir. Kendisi, aynı zamanda Avrupa Birliği üyesi olup 30.250 km2’lik alanı kaplar. Belçika bugün itibariyle üç bölgeye ayrılmıştır. Her iki bölgenin özelliklerini taşıyan Brüksel bölgesinin yanı sıra Flamanca konuşanların bulunduğu Flaman bölgesi ve Fransızca konuşanların bulunduğu Wallone bölgesi, ayrıca Almanca konuşanların çoğunluk oluşturduğu yerlerin kendine özel alanları mevcuttur.

Belçika’nın iklimi Fransa’nın kuzeyinde kalması ve Büyük Britanya’ya deniz aşırı komşu olması nedeniyle soğuk olması beklenebilir. Ancak Kuzey Denizi’nden ve Atlantik Okyanusu’ndan gelen akıntılar, Belçika’yı ılıman deniz iklimi haline getiriyor. Ancak bu deniz iklimi, iç kısımlara geldiğinde azalır. Belçika’nın iklimi bölgeden bölgeye değişiyor. Ülkenin iç kısımlarında sık ve istikrarlı yağışları bulunurken, nemli ve hafif havalar kıyı bölgelerinde yaşanır. Sıcaklıkların Belçika’daki yıllık ortalaması 9 derece olurken, yaz ayı geldiğinde 19 dereceyi bulur, kışı ise bazı yerlerde sıfırın altına inebilir.

Ancak kış aylarında ülke genelinde pek fazla kış koşulları yaşanmazken Belçika’nın iç kesimlerinde bazı zamanlarda ağır kış koşulları görülebilir. Bunun dışında Belçika, coğrafi yapısı itibariyle düz bir ülkedir ve iç kesimlerden daha fazla kıyı alanı bulunur. Buna rağmen esintiler eksik olmaz. Ayrıca iç kesimlerinin kıyı kesiminden daha az olmasının bir nedeni de tepelerin orada olmasıdır.

Belçika’ya gidilmesi için en iyi zaman Mart ile Eylül arasıdır. Bu sürelerde yağışlar az olup gün ışığı olan saatler daha fazladır. Bunun dışında Ardenneler bölgesi, rakımı nedeniyle en fazla yağış alan bölgesi olurken Flamanlar ise Wallonne’lara oranla daha sıcak havalara sahiptir. Ancak ülke genelinde ortalama 700 ile 1000 mm arasında olduğundan, Belçika halkı bunlarla ilgili önlemler alır. Belçika’ya gidecek vatandaşların orada yağan yağmurlar için şemsiye almalarına gerek yoktur. Yağmurluk (ya da bunun yerine geçen giysiler), ülkeye gidecekler için yeterli bir seçenektir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seks izle seks hikayeleri sex hikayeleri hd porno izle paply.org