Orta Doğu’da Arap Yarımadası’nın kıyısında yer alan bir ada devleti olan Bahreyn 30 tane adadan oluşur. Ülkenin başkenti Manama’dır.

Bahreyn nem oranının yüksek olduğu bir ülkedir. Ülkede yaz ayları aşırı sıcaklıklar yaşanır. Nisan-Ekim ayları arası ortalama sıcaklık 40 derece ve üzerine kadar çıkar. Kış aylarının ılık geçtiği ülkede yağmur yağışı azdır.

Rüzgarların kuzeybatı yönünde estiği ülkede güneyden esen rüzgarlar sıcak ve kurutucu etkiye sahiptir. Rüzgarların etkisiyle toz ve kum sorunu yaşanabilir. Bahreyn’e gitmek için en uygun dönem bahar ve kış aylarıdır. Çünkü yaz ayları ülkede oldukça sıcak geçer.

Ülkeye gidilebilecek en uygun aylar Ekim, Kasım, Aralık, Ocak ve Şubattır. Bu aylar denize girmek için de idealdir.

Ülkede Arapça, İngilizce, Urduca ve Farsça konuşulan diller arasındadır. Bahreyn’in para birimi ise Bahreyn Dinarı’dır. Türkiye ile Bahreyn arası saat farkı yoktur. Türkiye’den Bahreyn’e gidecek olan turistlerin herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşmamak adına, önlem amaçlı aşı yaptırmalarına gerek yoktur. Ülkeye giderken dikkat edilecek nokta Bahreyn’de iç karışıklıkların olmasıdır. Gitmeden önce ülke durumu hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.

Bahreyn Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize ister. Bahreyn vizesi alabilmek için pasaportunuzun son 10 yıl içerisinde alınmış olması gerekir. Eğer pasaportunuz yıpranmış veya hasar görmüş ise yenilenmesi önerilir. Aksi takdirde sorun çıkabilir. Pasaportta en az iki sayfa boş alan olması gerekir. Vize başvurusu Bahreyn Konsolosluğu’na yapılabileceği gibi sınırdan da gerçekleştirilir. Resmi pasaport sahipleri 90 günü aşmama koşuluyla Bahreyn vizesi olmadan ülkeye giriş yapabilir. Bahreyn vizesi almak için öncelikle form doldurmak gerekir. Formu İngilizce ve Türkçe olarak doldurma seçenekleri vardır. Bahreyn vizesi 15 gün olarak verilir. 1 defaya mahsus 15 gün daha uzatma imkanı vardır. Herhangi bir işte çalışmayanların, ekonomik olarak belirli düzeyin altında olanların ve teminat olarak banka cüzdanında yeterli bütçesi olmayanların vize başvurusu kabul edilmez.

Bahreyn’e gitmek için en güvenli, rahat ve hızlı seyahat havayoluyla gerçekleştirilir. Türkiye’den Bahreyn’in başkenti Manama’ya pek çok havayolu firmasına ait direkt uçuşlar bulunur. Uçuş süresi yaklaşık üç buçuk saat sürer. Ülkemizden Bahrey’e aktarmalı olarak da gidilir. Aktarmalı uçuşlarda uçuş  süresi artış gösterir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seks izle seks hikayeleri sex hikayeleri hd porno izle paply.org