Bahar aylarına az bir süre kalmışken, zamanın nasıl çabuk geçtiği de düşünülürse şimdiden tatil planları yapmakta fayda var. Çünkü bunaltıcı sıcakların ya da hayattan soğutan dondurucu soğukların değil; ılıman bir iklimin hâkim olduğu ilkbahar, tatil yapmak için en ideal mevsim. Dolayısıyla yılın tüm stresini üstünüzden attıracak, kış soğuklarından sonra kemiklerinize bayram ettirecek ve ruhunuzu tazeleyecek unutulmaz bir bahar tatili için sevdiklerinizi de yanınıza alıp güzel bir yere gitmenin tam sırası.

Genelde tatil deyince akla konforlu oteller, havuz, kum, güneş ve eğlenceli gece hayatı gelse de bahar aylarının naifliğini size tümüyle hissettirecek ve doğanın huzurunu ruhunuza yansıtacak birbirinden güzel il ve ilçelere sahibiz. Bu yüzden gelin, coğrafik güzellikleri üstün olan ve dört mevsimin tadında yaşandığı ülkemizde gidebileceğiniz en güzel yerlere birlikte bakalım…

Yeşilin ve mavinin kusursuzca bir araya geldiği gizli cennet Datça

Datça
Datça

Gözlerden uzak, sakin ve doğayla iç içe bir tatil geçirmek istiyorsanız, ülkemizin gizli saklı kalmış cennet köşelerinden Datça mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Doğal yeşil alanların bolca bulunduğu ve ilkbaharda her yerinde çiçekler açan Datça, pırıl pırıl deniziyle de insan ruhu üzerinde meditasyon etkisi yaratıyor. Özellikle denize sıfır küçük balık restoranları, güler yüzlü esnafı, beyaza boyanmış Egevari evleri ve sakin doğasıyla hareketli yaz aylarına geçmeden önce keyifli ve sakin bir bahar tatili geçirebilmeniz için ideal bir yer.

Muhteşem manzaraya ve yapılara sahip Kapadokya

Kapadokya
Kapadokya

Bahar aylarında, yazın olduğu gibi gündüzleri güneşlenip dinlenmek yerine, yeni yerler keşfetmek çok daha doğru bir tercih. Çünkü ılıman olan ilkbahar havası bunun için oldukça müsait. Dolayısıyla genelde yaz sıcakları ve kış soğuklarından dolayı gitmekten kaçındığımız Kapadokya’yı bahar tatili planınızın içerisine almalısınız. Gittiğinizde ise, mutlaka meşhur Ihlara Vadisi’ni, mağaraları ve Göreme Açık Hava Müzesi’ni gezmeli, mükemmel bir manzarayı tanık olmanızı sağlayacak balon turunu yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Abant Gölü manzarasının ve temiz havanın tadını çıkarın

Abant Gölü
Abant Gölü

Ilıman bahar havaları en güzel değerlendirebileceğiniz Abant, temiz havadan adeta başınızın döneceği doğa harikası bir yer. Bu yüzden özellikle şehrin karmaşasından ve gürültüsünden bıktıysanız, kitabınızı alıp göl kenarını ziyaret etmelisiniz. Ayrıca acıkırsanız da çok lezzetli et ve balık ürünleri yapan birçok lokanta da mevcut. Eğer restorana gitmek istemezseniz, göl kenarında şarap ve mangalda sucuk keyfini mutlaka denemelisiniz.

Ülkemizde güzel bir bahar tatili geçirebileceğiniz daha birçok rota var. Tek yapmanız gereken nereye gideceğinize karar verdikten sonra, çantanızı ve sevdiklerinizi yanınıza alarak keyif dolu bir yolculuğa adım atmak.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seks izle seks hikayeleri sex hikayeleri hd porno izle paply.org