Atatürk Orman Çiftliği Gezi Rehberi

 Başkent Ankara’ da bir hafta sonu çocuklarınız ile birlikte gidip gezebileceğiniz bir yer olan Atatürk Orman Çiftliği muhteşem doğallığı ile birlikte herkesi hayran bırakabilmektedir. Mustafa Kemal Atatürk anısına yaklaşık olarak 52 bin dönümlük alana yapımı gerçekleştirilen modern bir anlayış da bulunduran bu çiftlik manevi olarak büyük bir değere sahiptir.

Günümüzde Ankara Büyükşehir belediyesi arazisi olan bu alan Mustafa Kemal Atatürk’ e savaş sırasında verilere bu dönemde çiftlik olarak kullanılmıştır. Ardından Mustafa Kemal’ ın vefatından sonra günümüze kadar da kamu malı olarak gelmektedir. Sosyal bir çiftlik alanı olan bu bölgede sizlerde zamanınızı aileniz ile birlikte geçirebilirsiniz.

Günümüze kadar birçok alan bölünmüş olan bu Atatürk Orman Çiftliği satılmış ve çevresinde çeşitli işletmeler ile birlikte tekrardan konumlanmıştır. Tam olarak merkez bölgesinde turistlik ve sosyal olarak eğlenceli mekânlar ile donatılan bu çiftlik diğer bölgelerini de Ankara Şehirlerarası ulaşımı için kullanılmıştır.

Şimdilerde ise Atatürk Orman Çiftliği’ nde üretim alanları bulunmaktadır. Çeşitli kurumlar için yapılan bu üretim merkezlerinin yanı sıra oyun alanları ile de zenginleştirilmiştir. Bu çiftlik içerisinde Mustafa Kemal ansına yapılan Selanik’ te ki evine benzer bir yapıt da bulunmaktadır. Ayrıca Karadeniz Havuzu da yer alır.

Bu alanda ziyaretçilere gezi fırsatları devam etmektedir. Aileler için ideal bir ortam olan çocukları için oyun alanları bulunmaktadır. Haftanın her günü rahatlıkla gelebileceğiniz bu mekân sizlere de keyifli zaman geçirtebilecektir.

Atatürk Orman Çiftliği ziyareti, giriş ücretleri

 Hafta içi ve sonu her gün saat 08.00 ile 17.00 arası Atatürk Evi Müzesi tüm ziyaretçilerini beklemektedir. Çiftlik ise geç saatlere kadar açık olması ile birlikte ziyaret edilebilirdir. Hafta sonları tercihlerinizde kalabalık nedeni ile birlikte daha dikkatli olmanız gerekmektedir.  Bu alana gelirken yanınızda ateş de bulundurmamalısınız.

Atatürk Orman Çiftliği ulaşımı, nerede, nasıl gidilir

Aşti yakınlarında ki bu çiftliğe sizler de otobüsler ile birlikte Ankara-Eskişehir karayolu üzerinde rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü 06560 Gazi / ANKARA

Telefon: 0312 211 01 70

  • Çiftliğe şahsi aracıyla gitmek isteyenler için, Ankara Yenimahalle ilçesinde Emniyet Mahallesi üzerinde bulunmaktadır.
  • Çiftliğe belediye otobüslerini kullanarak gitmek için EGO B1, EGO B2, EGO 519, 542, 220, 221 numaralı belediye ve halk otobüslerini kullanarak gidebilirsiniz.
  • Çiftliğe banliyö treni ile gitmek için Kayaş – Sincan Banliyö Treni’ni kullanıp Gazi İstasyonu’nda indikten sonra çiftlik, 10 dakikalık yürüyüş mesafesindedir.
  • Çiftliğe dolmuş kullanarak girmek için İstanbul Yolu – Çiftlik Kavşağı istikametinden geçen dolmuşları kullanabilirsiniz.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seks izle seks hikayeleri sex hikayeleri hd porno izle paply.org