Amerika Birleşik Devletleri’ne ait bir adalar topluluğu olan ABD Virgin Adaları Karayip Denizi’nde yer alır. Büyük Antil Sıradağları’nın bir parçasıdır. Yüzey şekilleri çeşitlilik gösterir. Yer yer düzlük yer yer ise engebeli arazi yapısı mevcuttur. Ekvator çizgisine oldukça yakın bir yerde konumlanmıştır.

ABD Virgin Adaları‘nın iklimi genel olarak bakıldığında yumuşak ve ılımandır. Tropikal iklim kuşağı içerisinde yer alan ABD Virgin Adaları’nda yıl boyunca hava sıcaklıklarında çok küçük değişiklikler yaşanır. ABD Virgin Adaları’nın iklimi üzerindeki en büyük belirleyici rol Alize Rüzgarları ya da bilinen diğer adı ile Ticaret Rüzgarlarıdır.

ABD Virgin Adaları’nda ortalama sıcaklıklar Ocak ayında 28 derece iken Temmuz ayında 31 derecedir. Gece ile gündüz arasında sıcaklık farkı 20 dereceyi bulabilir. Bu durum üzerinde Alize Rüzgarları etkilidir.

Nem oranı aynı iklimde görülen nem oranlarına kıyasla oldukça düşüktür. Ayrıca yağış oranı da oldukça azdır. En yüksek yağış miktarı 200 milimetre civarındadır.

Ülke bulunduğu tropik kuşak nedeniyle tropikal hortumlara ve fırtınalara sıklıkla sahne olur. Haziran ayından Kasım ayına kadar olan kısım hortum sezonu olarak bilinir. Büyüklükleri farklı olmakla birlikte ABD Virgin Adaları’nda her yıl hortum yaşanır. Seyahat etmek için hortum sezonundaki aylar dışında kalan her ay oldukça uygundur.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seks izle seks hikayeleri sex hikayeleri hd porno izle paply.org