Abant Gölü, Abant Tabiat Parkı’nın içinde, dört mevsim ayrı çekiciliğe sahip, Bolu’ya bağlı bir milli parktır. Şehrin kirli havasından bunalıp, biraz doğa içinde olmayı özleyenler veya sevdikleriyle romantik bir kaçamak yapmak isteyenler için Abant Gölü Tabiat Parkı mükemmel bir seçenek. Buraya hem günübirliğine, hem de hafta sonluğuna kafa dinleyip keyif yapmak için gidilebilir.

Konaklamak isteyenlere

Gölün bulunduğu park alanının içinde iki büyük otel ve ayrıca bungalov tarzı evler bulunuyor. Tabii bunları fazla lüks bulanlar olabilir, buna alternatif olarak tabiat parkına 7-8 km uzaklıkta pansiyonlar bulunuyor. Arabayla gidenler için bu pansiyonlarda konaklamak rahat bir çözüm olacaktır. Ayrıca parkın sınırları içinde yer alan bir de kamp alanı var. Fakat özellikle geceleri(yazları dâhil) çok soğuk olduğundan, bu durumu göz önünde bulundurarak hazırlıklı gitmekte fayda var.

Günübirlik yapılacaklar

Abant Tabiat Parkı konumu dolayısıyla hem Ankara’dan hem de İstanbul’dan çok sayıda insanın günübirlik olarak da gelebildiği bir nokta. Konaklama yapmadan sadece farklı bir gün geçirmek ve temiz hava almak isteyenler için son derece uygun. Göl çevresinde piknik ve mangal yapmak için çardaklar bulunuyor ve yağmurlu, karlı havalarda bile göl manzarasına karşı, orman havasında keyif yapılabiliyor. Ayrıca göl çevresinde yürüyüş yapılabilen bir parkur bulunuyor.

Abant Tabiat Parkı ve Abant Gölü’nün cazibesi her mevsim başka oluyor. Göl çevresindeki orman; gürgen, köknar ve sarıçam gibi ağaçlardan oluşuyor. Bahar ve yaz aylarında faytonla, kışın ise kızaklı at arabalarıyla göl kenarında dolanarak kendinizi masal kahramanı gibi hissedebilirsiniz. Ayrıca yaz aylarında nilüferlerin göl üzerini kaplamasıyla adeta Fransız ressam Monet’nin bir tablosuna bakıyor hissine de kapılabilirsiniz.

Ulaşım

İstanbul’dan Abant’a ulaşım arabayla yaklaşık 3 buçuk, Ankara’dan ise yaklaşık 3 saat sürüyor. Otobüsle gitmek isteyenler Bolu’dan aktarma yapmak durumundalar, yalnız Bolu’dan Abant’a giden otobüs saatlerine önceden bakmakta fayda var çünkü günde sadece birkaç kez sefer yapılıyor. Bunun dışında bazı özel tarihlerde Abant’a direkt giden tur otobüsleri de mevcut.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seks izle seks hikayeleri sex hikayeleri hd porno izle paply.org